
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Frequency | 1 MHz |
| Approvals | UR |
| Max Supply Voltage | 18.5 V |
| Min Supply Voltage | 12 V |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Output Current | 10 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 100 ns |
| Propagation Delay | 100 ns |
| Max Supply Current | 200 mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 10 ns |
| Rise Time | 25 ns |
| Nominal Supply Current | 200 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 8 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Current | 10 mA |
Stock: 64
Distributors
pcbx
Unit Price$8.30083
Ext.Price$8.30083
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.30083 | $8.30083 |
| 10 | $7.19347 | $71.93470 |
| 25 | $6.55065 | $163.76625 |
| 50 | $5.96528 | $298.26400 |
| 100 | $5.43219 | $543.21900 |
